MPY Palvelut johtoryhmä

    Esa Matikainen
    Va. toimitusjohtaja
    esa.matikainen@mpy.fi
    040 506 0080
    Ilja Nykänen
    Myyntijohtaja, yritysasiakkuudet
    ilja.nykanen@mpy.fi
    040 865 6913
    Matias Bauer
    Liiketoimintajohtaja, kuluttaja- ja operaattoriasiakkuudet
    matias.bauer@mpy.fi
    044 019 3312
    Mari Tuovinen
    Markkinointi- ja viestintäjohtaja
    mari.tuovinen@mpy.fi
    044 019 0711
    Sari Törmälä
    Asiakkuusjohtaja, yritysasiakkuudet
    sari.tormala@mpy.fi
    040 540 4770
    Harri Takala
    CDO
    harri.takala@mpy.fi
    040 341 3624
    Jari Pakarinen
    Tuotantojohtaja
    jari.pakarinen@mpy.fi
    040 648 1995
    Sanna Blinnikka
    Talous- ja kehitysjohtaja
    sanna.blinnikka@mpy.fi
    0400 901 624

    Huom! Sponsorointi- ja yhteistyöpyynnöt otamme vastaan vain sähköpostitse: markkinointi@mpy.fi

    MPY Palvelut Oyj hallitus

    Juha Paanila
    Hallituksen puheenjohtaja, kuntayhtymän johtaja
    Marina Vahtola
    Hallitusammattilainen / Executive in Residence
    Mika Helenius
    Toiminnanjohtaja
    Päivi Hokkanen
    Senior Advisor

    MPY Osuuskunta hallitus

    Seppo Ruotsalainen
    Puheenjohtaja, hallitusammattilainen
    Arto Pajunen
    Toimitusjohtaja
    Jouko Vuoti
    Toimitusjohtaja
    Juhana Tikka
    Liiketoimintajohtaja
    Matti Malinen
    Pääsihteeri
    Tiina Snicker
    Talouspäällikkö
    Ari Liikanen
    Hallintojohtaja