MPY Palvelut johtoryhmä

Pekka Mettälä
toimitusjohtaja
pekka.mettala@mpy.fi
040 504 2019
Sanna Blinnikka
talous- ja kehitysjohtaja
sanna.blinnikka@mpy.fi
0400 901 624
Jari Pakarinen
tuotantojohtaja
jari.pakarinen@mpy.fi
040 648 1995
Harri Takala
CDO
harri.takala@mpy.fi
040 341 3624
Jaska Tuominen
henkilöstöjohtaja
jaska.tuominen@mpy.fi
050 480 1557
Mari Tuovinen
markkinointi- ja viestintäjohtaja
mari.tuovinen@mpy.fi
044 019 0711
Sari Törmälä
myynti- ja asiakkuusjohtaja, yritysmyynti
sari.tormala@mpy.fi
040 540 4770
Matias Bauer
liiketoimintajohtaja, kuluttajat, pienyritykset, operaattori ja verkonrakennus
matias.bauer@mpy.fi
044 019 3312

MPY Palvelut Oyj hallitus

Esa Matikainen
puheenjohtaja, hallitusammattilainen
Juha Paanila
varapuheenjohtaja, kuntayhtymän johtaja
Marina Vahtola
hallitusammattilainen / Executive in Residence
Mika Helenius
toiminnanjohtaja
Päivi Hokkanen
Senior Advisor

MPY Osuuskunta hallitus

Seppo Ruotsalainen
puheenjohtaja, hallitusammattilainen
Arto Pajunen
toimitusjohtaja
Jouko Vuoti
toimitusjohtaja
Ilkka Tikka
toimitusjohtaja
Matti Malinen
pääsihteeri
Tiina Snicker
talouspäällikkö
Ari Liikanen
hallintojohtaja